• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Like Tree3Przydatne posty
  1. #1
    adamus2006 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    101
    Przydatne posty
    6

    Domyślnie Zablokowanie robots.txt

    Witam,

    mam pytanie chce zablokować indexowanie przez google bota 1 subforum , nie chce by tematy z tego subforum były wyświetlane w Google (tylko z 1 subforum) , jaką należy wpisać definicje by zablokować dostęp na 100% ? dajmy na przykład że te subforum to : xxxx.pl/fajne/

    Wystarczy dodać tak ? :

    User-agent: *
    Disallow: ajax.php
    Disallow:/fajne

    ? czy trzeba wpisać cały adres który prowadzi do subforum ? ;p , i czy na 100% tematy nie będą indexowane ? , bo w gogole piszę coś takiego :

    Aby całkowicie uniemożliwić dodanie treści strony do indeksu Google, nawet jeśli prowadzą do niej linki z innych witryn, użyj metatagu noindex. Przy pobieraniu stron przez Googlebota dodany metatag noindex będzie zapobiegać wyświetleniu strony w indeksie internetowym.

    tz ? ;p .

    Pozdrawiam



  2. #2
    Awatar RafoX
    RafoX jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Słubice, Plock, Poland, Poland
    Posty
    870
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Zablokuje całkowicie po dodaniu pełnego adresu do subforum
    adamus2006 uważa to za przydatne.


  3. #3
    adamus2006 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    101
    Przydatne posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odp , czy tak będzie dobrze ? :

    http://www.zajefajna.com/robots.txt , ostatni wpis


  4. #4
    Awatar RafoX
    RafoX jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Słubice, Plock, Poland, Poland
    Posty
    870
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    tak jest ok
    adamus2006 uważa to za przydatne.


  5. #5
    adamus2006 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    101
    Przydatne posty
    6

    Domyślnie

    No i super , dziękuje bo miałem pewności .

    Dodam jeszcze że radzę właścicielem podobnych stron jak nasza zablokować subfora gdzie macie zgłaszane DMCA ponieważ google zmieniło algorytm wyszukiwarki i strony na których są zgłaszane DMCA będą stopniowo obniżane w wynikach google , u nas są to konsole dużo zgłoszeń więc nie warto tracić pozycji dla kilku tematów a mam nadzieję że zablokowanie przyniesie skutek .
    Oczywiście chodzi mi aby nie dostawać nowych zgłoszeń .


  6. #6
    Awatar RafoX
    RafoX jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Słubice, Plock, Poland, Poland
    Posty
    870
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    google ostatnio szaleje mi dało jakiegoś bonusa na frazy w sumie wskoczyłem ze wszystkimi do top5 ale za to pr mi się posypał z 4 na 2 mi zabrali ;p

    Edit
    A no i na wywalenie z indexu też musisz troszkę poczekać


  7. #7
    adamus2006 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    101
    Przydatne posty
    6

    Domyślnie

    Rozumiem , kilka dni nam nie robi równicy aby tylko znikły te tematy to będzie super , nie ma co dla tysiąca tematów ryzykować pozycje w google i tak z nich co 20ty zgłoszony w google aby został wykasowany z indexu ;p .

    Na szczęście nie mamy spadku wejść z google , nowy algorytm niby działa już od 13tego sierpnia , zobaczymy jak nasze kochane vbseo będzie sobie z tym radzić


  8. #8
    Awatar RafoX
    RafoX jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Słubice, Plock, Poland, Poland
    Posty
    870
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    u mnie tak zgłoszenia nie idą w okresie teraz ostatnich 6 miesięcy zgłoszone było aby 1 więc nie tak tragicznie.


  9. #9
    adamus2006 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    101
    Przydatne posty
    6

    Domyślnie

    U nas więcej ;p , ale nie jest tragicznie jak na innych forach : Copyright Removal Requests – Google Transparency Report ale jak widać MS nas nie lubi i wszystko zgłasza , dlatego też zablokowałem dostęp google botowi do subforum systemy aby w przyszłości ograniczyć DMCA od nich do minimum .

    Jeszcze taki oftopik , na nich trzeba uważać bo przez nich dostaliśmy bana na serwer w hetzner , to nic że był opłacony jeszcze przez 3 tygodnie nie pamiętam ile dokładnie ale to coś było ok 600zł (w przeliczeniu z euro) za serwer miesięcznie , teraz mamy w ovh ale też MS się przywalił że jak nie skasujemy tematów od nich to serwer Ban i gdzie ta wolność w necie ja się pytam ? , zamknęliśmy więc serwer ovh i teraz mamy z taniej oferty ovh , kimsufi 24G i jest spokój .
    No doba spokój z serwerami ale znależli inny sposób i zgłaszają nam DMCA , nie przejmowaliśmy się tym aż google zapowiedziało że będzie karać takie strony .
    Więc zablokowałem dostęp do tych subfor i zobaczymy co nowego wymyślą :d

    P.S powstał nowy temat w subforum i już nie indexuje go google :

    Podana fraza - Twisted Metal (2012) PS3 zajefajna.com - nie została odnaleziona. , o to właśnie chodziło , bo miałem do wyboru albo skasować subforum albo zablokować google do niego , więc udało się mniejsze zło .

    ---------- Wiadomość dopisana o 16:40 ----------

    Jeszcze mam pytano : posiadamy wtyczkę : VSa - Advanced Forum Statistics (AJAX) - vBulletin.org Forum , i teraz pokazuje w google coś takiego :

    Twisted Metal (2012) PS3 zajefajna.com

    Zajefajna.com : Forum Tworzone z Pasją - Powered by vBulletin · Pomoc. Zapamiętaj ... Ostatni post / autor: Twisted Metal (2012) PS3 · Idź do ostatniego postu ...

    A jak można to zablokować w robots.txt ?
    Ostatnio edytowane przez adamus2006 ; 20.08.2012 o 16:20


  10. #10
    Awatar RafoX
    RafoX jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Słubice, Plock, Poland, Poland
    Posty
    870
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    najprościej będzie jak ukryjesz wtyczkę dla gości bo żeby to zablokować dla samego googla to nie mam koncepcji
    adamus2006 uważa to za przydatne.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67