Witam
Tak sobie pomyślałem ze w skócie napisze jak w prosty sposób łatwo i skutecznie zabezpieczyć panel admina...

Chyba większość z was ma dostęp do paneli Plesk, Cpanel, Direct Admin i innych które pozwalają na zabezpieczenie folderu hasłem przez wpis w pliku .htaccess. Jest to skuteczna metoda dodatkowego zabezpieczenia panelu o ile hasło i login jest inne niż twoje faktyczne na forum. Prostym i logicznym jest wywnioskowanie ze gdy ktoś przejmie twoje hasło admina chociaż nie dostanie się do PA...

Dodatkowo polecam zrobić ręcznie wpis w pliku .htacces katalogu głównym forum przedstawiony poniżej dzieki któremu logować się do panelu bedziemy przez bezpieczne połaczenie SSL[tylko jeżeli twój serwer obsługuje SSL] jedyny problem który napotkałem to to że do panelu poprawnie da się wejść tylko przez link Admin na dole forum, możliwe ze ja mam coś źle w ustawieniach SSL mojego dedyka... dokladnie nie wiem czym może być to spowodowane ... mozliwe też że nie do końca poprawnym wpisem w pliku .htaccess . Jeszcze pogrzebie na google i poszukam może znajdę lepszą regułkę na włączenie SSL w jednym z folderów...

RewriteCond %{SERVER_PORT} !443
RewriteCond %{REQUEST_URI} admincp
RewriteRule ^(.*)$ https://www.forum.haszysz.com/admincp/$1 [R,L]
Pozdrawiam