• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
  1. #11
    johnyjj2 jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Rzecz w tej chwili troszkę ważniejsza, czyli projekt strony. Co sądzisz o tym projekcie, do którego podałem trzy linki z fotosika w jednym z poprzednich postów? Znalazłem taką stronkę http://www.freecsstemplates.org/ i przeglądnąłem sobie te szablony, ale nie widzę żadnego, który mógłby współgrać z tym projektem, który przedstawiłem . Rzecz jasna mogę samemu stworzyć css-a, ale to póki co jeszcze zajęłoby mi zbyt wiele czasu, jestem dopiero w trakcie lektury książki o css-ie . Co byś w takim razie zasugerował? Może Tobie udałoby się znaleźć odpowiedni projekt, chociaż ja takiego się nie doszukałem.

    ---------------------

    Moją pierwszą sugestią dla firmy było zainstalowanie LAMP-a z Debianem, ale usłyszałem, że "każdy zna Windowsy, ale niewielu miało do czynienia z Linuksem" , ja wiecznie u nich praktyk odbywać nie będę, więc ktoś potem po mnie przejmie serwer jako swoją schedę . Teraz się po prostu zastanawiam, czy powinni kupić Win XP Professional czy Win Server, ale z tego, co się zorientowałem oba systemy są w podobnej cenie, co mnie bardzo zdziwiło:
    1) http://e-lectron.pl/index.php?cPath=188_199#jump and Microsoft OEM Windows 2008 Server CAL 5 User Polish, 1pk - 18-02914 cena492 zl <- czyli chyba to wybiorę
    2) http://www.ceneo.pl/91784 WinXP Professional

    Pozdrawiam i dzięki !
    Ostatnio edytowane przez johnyjj2 ; 08.07.2009 o 13:22



  2. #12
    Awatar Marek607
    Marek607 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    394
    Przydatne posty
    1
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Jeżeli ma być strona pod hosting to oczywiście że win serwer...............

    "każdy zna Windowsy, ale niewielu miało do czynienia z Linuksem"
    Tak tylko że każdy używa windowsa do zastosowan domowych a nie jako serwera.

    Ale po co płacić pieniądze skoro można mieć cos za darmo.

    Większośc hostingów uzywa linuxa - dlatego mamy niskie ceny za usługi


  3. #13
    johnyjj2 jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Torrenthack Zobacz posta
    Jeżeli ma być strona pod hosting to oczywiście że win serwer...............
    Tak tylko że każdy używa windowsa do zastosowan domowych a nie jako serwera.
    Ale po co płacić pieniądze skoro można mieć cos za darmo.
    Większośc hostingów uzywa linuxa - dlatego mamy niskie ceny za usługi
    Zgadzam się z tym, ale decyzja o wyborze systemu operacyjnego do mnie niestety nie należała - mogę co najwyżej wybrać dystrybucję Windowsów :-).

    Ponawiam pytanie:

    Cytat Zamieszczone przez johnyjj2 Zobacz posta
    Rzecz w tej chwili troszkę ważniejsza, czyli projekt strony. Co sądzisz o tym projekcie, do którego podałem trzy linki z fotosika w jednym z poprzednich postów? Znalazłem taką stronkę http://www.freecsstemplates.org/ i przeglądnąłem sobie te szablony, ale nie widzę żadnego, który mógłby współgrać z tym projektem, który przedstawiłem . Rzecz jasna mogę samemu stworzyć css-a, ale to póki co jeszcze zajęłoby mi zbyt wiele czasu, jestem dopiero w trakcie lektury książki o css-ie . Co byś w takim razie zasugerował? Może Tobie udałoby się znaleźć odpowiedni projekt, chociaż ja takiego się nie doszukałem.
    Albo może jakąś inną stronę z gotowymi szablonami lub jakiekolwiek inne sugestie?

    Pozdrawiam!


  4. #14
    Awatar Marek607
    Marek607 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    394
    Przydatne posty
    1
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Zaczęliśmy dyskusje o sklepie a skończyliśmy na szablonie

    Poza tym daj jeszcze raz te linki do fotosika - jakoś ich nie widze.........

    co do szablonów - pierwsze lepsze wyniki z google:

    http://www.freewebtemplates.com/templates/xhtml-css

    http://www.freewebsitetemplates.com/

    http://www.freetemplatesonline.com/


  5. #15
    cizu jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    454

    Domyślnie

    e ale na ch.. firmie serwer na strone ? niech kupią usługę w jakiejś firmie i tyle..

    Co do css - to zacznij pisać bo same czytanie nic Ci nie da.


  6. #16
    Awatar Marek607
    Marek607 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    394
    Przydatne posty
    1
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    e ale na ch.. firmie serwer na strone ? niech kupią usługę w jakiejś firmie i tyle..
    cizu pisałem o tym ponieważ sam napisał że:

    usłyszałem od nich, że będzie się strona znajdowała na naszym serwerze Hewlett-Packarda hp workstation xw6200. Serwer dopiero trzeba skonfigurować i zastanawiam się nad Microsoft OEM Windows 2008 Server CAL 5 User Polish, 1pk - 18-02914 stąd [http://e-lectron.pl/index.php?cPath=188_199#jump] albo tym [Microsoft_Windows_Server_CAL_2008_Device_MOLP
    Moim zdaniem też to jest bez sensu ponieważ firma by musiała mieć dobre łącze, serwer działać przez 24/7/365 , jakieś zabezpieczenie przed brakiem prądu ( żeby strona miała przyzwoity uptime) itp. a z tym wiążą się duże koszty - o wiele większe niż zakup dobrego VPS-a.
    Własny serwer można sobie postawić dla nauki lub wymiany danych w czasie pracy ( jak jest dobre łącze to się wrzuca na serwer i firma może z tych danych korzystać)

    Ciekawa strona z kursem HTML i CSS


  7. #17
    johnyjj2 jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!

    Cytat Zamieszczone przez Torrenthack Zobacz posta
    Zaczęliśmy dyskusje o sklepie a skończyliśmy na szablonie
    Z racji takiej, że już samemu zapomniałem, o co pytałem :-), a zająć się muszę dwiema rzeczami - sklepem internetowym (troszkę odleglejsza perspektywa, będę musiał im zasugerować sprzęt, oprogramowanie i zrobić cały sklep) i stroną internetową innej firmy (a dokładniej to serwerem w firmie, w której ledwo co zacząłem praktyki, sprzęt już jest zakupiony, oprogramowania jeszcze nie ma).

    Cytat Zamieszczone przez Torrenthack Zobacz posta
    Poza tym daj jeszcze raz te linki do fotosika - jakoś ich nie widze.........
    http://vbhelp.pl/20660-post9.html <- ostatni akapit

    Cytat Zamieszczone przez Torrenthack Zobacz posta
    Moim zdaniem też to jest bez sensu ponieważ firma by musiała mieć dobre łącze, serwer działać przez 24/7/365 , jakieś zabezpieczenie przed brakiem prądu ( żeby strona miała przyzwoity uptime) itp. a z tym wiążą się duże koszty - o wiele większe niż zakup dobrego VPS-a.
    Własny serwer można sobie postawić dla nauki lub wymiany danych w czasie pracy ( jak jest dobre łącze to się wrzuca na serwer i firma może z tych danych korzystać)
    Jeśli znasz angielski to wdzięczny bym był, gdybyś rzucił okiem TUTAJ. W tym miejscu prowadziłem rozmowę dotyczącą tego właśnie serwera.

    Cytat Zamieszczone przez cizu Zobacz posta
    e ale na ch.. firmie serwer na strone ? niech kupią usługę w jakiejś firmie i tyle..
    Z racji takiej, że głównym celem serwera jest to, żeby był miejscem na przechowywanie lokalnych danych firmy, które mają być dostępne (zarówno upload jak i download) w sieci wifi w miejscu, gdzie mieści się siedziba firmy. Natomiast niejako przy okazji, skoro już jest serwer, zażyczyli sobie, żeby tamta strona internetowa została też wrzucona na ten serwer i była z niego dostępna w globalnej sieci.

    Cytat Zamieszczone przez cizu Zobacz posta
    Co do css - to zacznij pisać bo same czytanie nic Ci nie da.
    Zacząłem czytać właśnie dlatego, że samo pisanie mi nie wychodziło :P. A dokładniej to miałem mnóstwo problemów z pozycjonowaniem elementów na stronie. A przy okazji ciągle gość zmieniał wizję strony, odkładano też trochę w czasie moment, do kiedy strona ma powstać i oto jestem w punkcie wyjścia - dzisiaj dostałem obrazek i wstępną wizję strony (kolejną z wielu, być może ostateczną, skoro obrazek jest ). Kupiłem sobie "CSS Nieoficjalny Podręcznik" Davida Sawyera McFarlanda wydawnictwa Helion, bo poświęcili tam sporo miejsca pozycjonowaniu elementów strony. Przy okazji TUTAJ opisałem, jak teraz ma ta strona wyglądać .

    Pozdrawiam i dzięki wielkie za pomoc


  8. #18
    johnyjj2 jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!

    Odpowiedziałem na Twoje pytania w poprzednim poście, ale niestety odpowiedzi się nie doczekałem.

    Cytat Zamieszczone przez Torrenthack Zobacz posta
    Hmm więc ja ci zadam podobne pytanie:
    Chce kupić samochód. Możesz mi doradzić jaki??
    Chyba teraz już rozumiesz że bez żadnych danych nie potrafie Ci pomóc....
    Rzecz w tym, że nie orientuję się w ogóle w cenach serwerów (ani mniej ani więcej, w ogóle). Rzecz wygląda tak, że za jakiś czas po prostu się udam do firmy, porozmawiam z tym całym szefem, jak wygląda firma od wewnątrz, czego on po tym sklepie oczekuje (jest to drukarnia). Będę mógł mu zadać różnego rodzaju pytania, ale o kwestiach technicznych serwera gość nic nie będzie wiedział. Wiedzieć to powinienem ja, ale też niestety nie wiem . Stąd pojawia się kwestia:

    1) o co go pytać (w sumie to poza informacjami, które klient musi podać przy pomocy formularza przede wszystkim; skorzystam z darmowego kodu sklepu internetowego oscommerce, ale będę musiał samemu zaimplementować bardziej rozbudowane, niż to w sklepach bywa, formularze),

    2) jaki serwer mu zasugerować (tylko wstępna informacja, żeby się zorientował, ile mniej więcej taki sprzęt kosztować może; jedyna informacja, jaką mam, a która może pomóc przy wyborze serwera, to że jest to drukarnia, w której najwyższy czas już wdrożyć sklep internetowy, bo dotychczasowa komunikacja przez maile i telefony już nie zdaje egzaminu; najistotniejsza z mojego punktu widzenia kwestia to upload plików graficznych drukarni, jak również sugestia jakiegoś dobrego sposobu archiwizacji danych, zarówno tych otrzymanych od klienta, jak również tych już po przejściu wszystkich wewnętrznych procedur w firmie, gotowych do druku).

    Druga rzecz, czyli stronka internetowa, już prawie zakończona, dzięki Waszej pomocy, także thanks once more. Link tutaj: w w w . n a p r a w a t a b o r u . p l.

    Pozdrawiam :-)


  9. #19
    Awatar Marek607
    Marek607 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    394
    Przydatne posty
    1
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Skoro macie obecnie hosting w Leaseweb to przecież może tam zostać........... Najlepiej kupić sobie na początek kilka gb miejsca i pogadać z firmą że w razie przekroczenia zwiększą pakiet ( każda rozsądna firma się na to zgodzi).

    Ale jeżeli zamierzacie mieć duzy ruch, dużo zdjęć i do tego archiwizację ( przez jaki czas??) to już raczej szedłbym w stronę VPS-, to na początek wystarczy najtańszy z active-hosting.pl. Jak sie nie znasz na konfiguracji to daj zlecenie - za 50 zł ci zrobią podstawową konfigurację.

    Jak chcesz się męczyć to tak jak pisałem http://www.howtoforge.com lub http://www.blueman.pl

    P.s
    Stronka prezentuje się całkiem całkiem


  10. #20
    cizu jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    454

    Domyślnie

    naprawataboru.pl
    1. Menu nijak nie pasuje do reszty
    2. Top zrobiony bardzo niechlujnie - to pod flagami
    3. flagi dałbym na prawą strone


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03.04.2011, 21:59
  2. [Szukam] Programista PHP / mysql / JS / ajax
    By Max in forum Nawiązywanie współpracy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.11.2009, 17:56
  3. Szukam osoby znajacej sie na php,html,css
    By mordziakx in forum Rozmowy webmasterów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07.06.2009, 14:47
  4. zakładanie szybkiego tematu
    By yazoo.com.pl in forum vBulletin 3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.05.2009, 15:44
  5. [Sprzedam] [Sprzedam] Sklep internetowy z produkatmi + domena + serwer
    By BOŁOZ in forum Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.2009, 22:06
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67