• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
  1. #1
    adi800pl jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Porady dla moderatora na nowym skrypcie - vB

    Siemanino!
    Jestem moderatorem na forum, które od niedawna posiada zainstalowany skrypt vB. Pierwszy raz się stykam z tym skryptem i za bardzo nie wiem o co chodzi.
    Czy moglibyście mi udzielić przydatnych, konkretnych porad dotyczących moderowania forum na vB?



  2. #2
    Awatar RafoX
    RafoX jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Słubice, Plock, Poland, Poland
    Posty
    870
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    napisz co cie dokladnie interesuje a postaramy ci odpowiedziec a z mojej strony radze zapoznac sie z narzedziami watku oraz panelem moderatora


  3. #3
    adi800pl jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zapoznałem się z narzędziami wątku i swoim panelem.
    Aktualnie się męczę z przenoszeniem tematów do panelu i zrozumieniem pewnej rzeczy.
    Temat mogę/ umiem przenieść do panelu, żeby potem go przeczytać. Nie umiem za to przenosić postów. Zaznaczam ptaszkiem, klikam "Select Unapproved Posts", ptaszek się odznacza, a w panelu posta nie ma. - To mój pierwszy problem.

    Drugim jest pojęcie paradoksu przenoszenia tematów/ postów do panelu: Muszę wejść w temat, aby go zaznaczyć i dodać do panelu. Po co mam to robić, skoro już go mam przed oczami? Tak samo z postem. Nie wspomnę już o tym, że w tym panelu praktycznie nic nie mogę z postem zrobić. Jak będę chciał dać warna - co, znów wracać się do tego tematu? Bezsens...

    Mam nadzieje, że ktoś mnie naświetli jakąś dobrą odpowiedzią.


  4. #4
    MatKus jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    247

    Domyślnie

    To może od początku : co chcesz osiągnąć i po co przenosisz posty do panelu? no wlasnie, do jakiego panelu? Jeśli chodzi o panel moderatora, to większość moich moderatorów nawet tam nie zagląda, bo nie mają po co, większość rzeczy robi się normalnie przeglądając tematy.
    "Select unapproved posts" oznacza "zaznacz niezatwierdzone posty" czyli posty, które muszą być przez moderatora zatwierdzone, zanim inni userzy będą mogli je przeczytać. Nie wiem, czy na twoim forum masz ustawione, że każdy post musi być zatwierdzany przez modów, ale ponieważ to na niewielu forach się stosuje, to zgaduję, że coś innego chciałeś osiągnąć
    były administrator forum.tibia.pl
    administrator forum.tibiaspy.com


  5. #5
    adi800pl jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    No właśnie sam się zastanawiam po co mi każą grzebać w panelu.

    Mam problem z nieprzeczytanymi tematami. Tu zresztą też jest takie coś jak "nowe posty" i zapewne mam identyczny problem i tutaj.
    Kłopot polega na tym, że po wejściu w Nowe posty tradycyjnie wyświetlają się pogrubione nowe tematy. Po przeczytaniu tematu, wątek traci pogrubienie - ale nie znika, wciąż jest w nowych postach. Mało tego, po każdym zamknięciu przeglądarki znów mam te posty pogrubione - czyli tak jakby nieprzeczytane. Mogę tak czytać w kółko, a i tak po wyjściu ze strony znikną. Jedyną radą jest po przeczytaniu każdego tematu kliknąć "Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane" i wtedy tematy znikną. To jest przecież idiotyczne, nie może tak być, że po każdym przeczytanym temacie oznaczać fora jako przeczytane.

    Jakaś rada?

    Edit: tu jest normalnie. Czytam tematy i po wyłączeniu przeglądarki one znikają - wszystko jak należy.
    Czyli winą jest zła konfiguracja albo coś? Proszę w takim razie napisać jak zrobić żeby było dobrze, przedstawię to potem adminowi technicznemu forum.
    Ostatnio edytowane przez adi800pl ; 05.11.2009 o 16:24


  6. #6
    Seba jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1 059
    Przydatne posty
    44

    Domyślnie

    Sposób nieliczenia postów zależy od ustawienia w panelu admina.
    Profesjonalne modyfikacje vBulletin oraz style - gg 1981480 badz PW


Podobne wątki

  1. FTP dla Moderatora
    By waldi in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.11.2009, 20:53
  2. rozszerzenie plików w skrypcie
    By day-dreamer in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09.11.2009, 20:38
  3. Oferta prac na skrypcie vBulletin
    By Max in forum Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04.09.2009, 18:35
  4. [Zlecę] Prace przy skrypcie. PILNE
    By Sokół in forum Giełda
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.01.2009, 22:17
  5. Problem z parsowaniem BBkodów z forum we własnym skrypcie.
    By MatKus in forum PHP / MySQL / AJAX
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07.01.2009, 23:04
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67