• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
  1. #1
    Martin jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    15

    Domyślnie Odnowa licencji vBSEO

    Witam
    Mam pytanie odnośnie odnowy licencji vBSEO
    Musze jednak zacząć od początku wyjaśniać mój problem żeby było wiadomo o co chodzi.

    Prowadzę stronę internetową w formie małego wortalu gdzie strona główna o adresie "www.mojastrona.pl" jest napędzana sinikiem cms Joomla!
    Oczywiście jeden z odnośników na stronie głównej prowadzi do forum napędzanego skryptem vBulletin w wersji 3.8 gdzie zainstalowane jest także vBSEO - adres forum z vBSEO to "www.mojastrona.pl/forum"

    Korzystając z przedpremierowej promocyjnej sprzedaży sprzedaży nowego skryptu vB4, skuszony znaczną obniżką na licencje vB4 publishing suite (ten z cms-em), zakupiłem na niego licencję bo pomyślałem sobie że fajnie było by wyrzucić starą dobrą Joomlę! i zastąpić ją nowym cms-em jellsoftu.

    W najbliższą sobotę przymierzam się do zrobienia upgradu forum i za jednym zamachem od razu zainstalować nowe vBSEO

    TYLKO:
    - Odnowa licencji kosztuje $ 35, a mogę z rozwijanego menu na stronie vBSEO w zakładce "renew" wybrać tylko lokalizację "www.mojastrona/forum"
    a nowy skrypt będzie zainstalowany w lokalizacji "www.mojastrona.pl" gdze będzie cms i forum wszystko razem ,
    w sumie to forum zostanie nadal w lokalizacji /forum bo nie chcę żeby adresy które zaindexowało google zmieniły się i użytkownicy trafiający na moje forum z tejże wyszukiwarki napotykały jakieś problemy.
    Niemniej jednak chciałbym aby vBSEO 3.5 także pracowało nad optymizacją cms-a na stronie głównej

    Nie za bardzo uśmiecha mi się wydawać $149 skoro mógłbym odnowić licencję za $35 tylko problem z tym rozwijanym menu wyboru url gdzie vbseo będzie zainstalowane.

    Jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę w ogóle zmienić url na moją licencję vBSEO z "www.mojastrona.pl/forum" na "www.mojastrona.pl"
    i czy to vbseo będzie działać jeśli forum pozostanie w lokalizacji /forum

    Prozę poradźcie coś rozsądnego co w tym wypadku powinienem zrobić
    Ostatnio edytowane przez Martin ; 24.01.2010 o 19:40



  2. #2
    Mind jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    377
    Przydatne posty
    3

    Domyślnie

    Trochę namieszałeś, piszesz, że nowy skrypt vB4 będzie zainstalowany w root (tak to rozumiem) i dalej, że chcialbyś żeby forum było w katalogu forum ... Rozumiem, że joomle masz tak zainstalowaną, że CMS jest w root, a forum katalogu. Niestety nie wyobrażam sobie w jaki sposób można rozdzielic skrypt vBulletin. Jesli nie chcesz ponownego indeksowania tematów to zainstaluj całośc w katalogu forum i wskaż domenę na ten katalog. No chyba, że ktoś ma inny pomsył to pomóżcie w temacie ...


  3. #3
    Martin jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zrozumiałeś mnie perfekcyjnie, dokładnie jest tak jak piszesz teraz tylko trzeba mi sposobu żeby to wszystko działało i na jaki url muszę kupić vbseo
    cały zaś pomysł z zostawieniem forum w katalogu forum jest tylko dla tego żeby adresy na które wskazuje teraz google dalej pozostały takie same.
    Ostatecznie mógłbym zgodzić się na zainstalowanie wszystkiego w root i kupić vBSEO na adres mojej strony głównej ale czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi czy to będzie mądre posunięcie?
    indexacja wszystkiego od nowa co zajmie na pewno trochę czasu, może jest jakiś sposób na obejście tego wszystkiego?
    Ostatnio edytowane przez Martin ; 24.01.2010 o 22:06


  4. #4
    Mind jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    377
    Przydatne posty
    3

    Domyślnie

    Hmmm ja bym instalnął na Twoim miejscu w katalogu wszystko, a roota zostawił np na jakąś alternatywę typu inny CMS czy coś, szkoda zindexowanych stron, no nie wiem, jak uważasz z resztą ...


  5. #5
    Martin jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    okazało się że da się tak zrobić żeby forum zostało w /forum a cms był na głównej, a dokonał tego użytkownik WoG z tego forum, może w chwili dobrego nastroju podzieli się z nami jak to się robi


Podobne wątki

  1. Zakup licencji
    By kika in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03.09.2010, 23:30
  2. vbseo + vbseo sitemap w vB4
    By tomalla in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06.01.2010, 14:44
  3. [Kupię] Promo Code do przedłużenia licencji vBSEO
    By brattanek in forum Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.12.2009, 18:15
  4. przedłużenie licencji vbseo
    By day-dreamer in forum vBSEO
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.11.2009, 02:33
  5. Przeniesienie licencji
    By chomiczek in forum Przed zakupem - pytania początkujących
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21.06.2009, 00:32
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67