• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
  1. #1
    Awatar vBB
    vBB
    vBB jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    79
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie vBulletin 4 Suite albo samo forum? Nie da się forum i system blogów?

    Witam. Ostanio rozglądam się poważnie nad zakupem vBulletin 4. Chcę same forum + blogi, ale nie chce CMS. Da się tak kupić? Nie widzę takiej opcji na stronie vbulletin.com.



    Drugie pytanie. Przekonwertowałem sobie moje forum phpBB3 do vB4.0.1, oczywiście w wersji nulled (chcę przetestować, zanim kupię, oczywiście nulled od razu skasuje gdy podejmę decyzję o kupnie bądź nie) konwerterem Impex 1.94. Wszystko poszło dobrze, lecz jest jeden problem. Liczniki tematów i postów się zgadzają, ale po wejściu w dział wyświetla się tylko kilka losowych tematów (zawsze tych samych w danym dziale), pomimo, że konwertując Impex'em wyświetliło, że tylko 1 tematu nie udało się przekonwertować.

    Pozdrawiam

    EDIT: Dodam, że wchodząć w archiwum wyświetlają mi się wszystkie tematy.
    Ostatnio edytowane przez vBB ; 06.02.2010 o 21:40



  2. #2
    meschiash Gość

    Domyślnie

    w ADMINCP zaktualizuj liczniki postów, odśwież strukturę tematów. Co do vB+BLOG to wyłącznie wersja suite + mod wyłączający CMS.


  3. #3
    Awatar vBB
    vBB
    vBB jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    79
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meschiash Zobacz posta
    w ADMINCP zaktualizuj liczniki postów, odśwież strukturę tematów
    Robiłem wszystko to, co w temacie o konwersji (włącznie z tą aktualizacją liczników, struktur itp.). Niestety, ale nadal jest tak samo po powtórzeniu tych czynności. To czy kupię vB czy nie zależy od tego, czy będę w stanie przenieść wszelki posty i tematy z phpBB3 do vB4. Chciałbym mieć pewność przed kupnem, że wszystko będzie cacy.

    PS. Jest też drugi problem, nie wiem czy coś może mieć wspólnego. Przy instalacji wybrałem nick admina vBB, na konwertowanym forum również mam nick vBB i również jestem adminem. Teraz moje posty ze starego forum są opatrzone nickiem 'imported_vBB'. Zastanawiam się czy tak ma być, a później naprawi się to jakoś/czymś, czy jednak muszę podać inny nick admna przy instalacji? Przecież nie może być tak, że moje stare posty będą miały inny nick...


  4. #4
    meschiash Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem Twoje błędy konwersji mogą wynikać wyłącznie z nielegalnej wersji.

    Konwertowałem parę razy forum (z phpBB2 by Przemo - tam jest większa jazda niż z phpBB3) i zawsze było ok. Wykonałem konwersje do 3.8.x i do 4.0.1. Zapoznaj się z tematem http://vbhelp.pl/konwersja-phpbb-prz...1-a-t2949.html . Może się przyda.

    Co do imported_nick to w impexie przy Associate Users zrób quit bez dokonania czynności. Czystą instalację vB4 wykonaj z adminem o innym nicku niż tym co używasz na phpBB3. Potem go skasujesz (po dokonaniu odpowiedniej zmiany w includes/config.php).


  5. #5
    Awatar vBB
    vBB
    vBB jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    79
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meschiash Zobacz posta
    Moim zdaniem Twoje błędy konwersji mogą wynikać wyłącznie z nielegalnej wersji.
    Być może. Ale wolałbym mieć pewność, że jak kupię skrypt, to nie będzie ŻADNYCH problemów z przejściem. Mam teraz mieszane uczucia, ponieważ niektórzy używają pirackiej wersji i działa im. Tutaj natomiast nie. Obyś miał rację, że to wina wersji nulled.


    Cytat Zamieszczone przez meschiash Zobacz posta
    Co do imported_nick to w impexie przy Associate Users zrób quit bez dokonania czynności. Czystą instalację vB4 wykonaj z adminem o innym nicku niż tym co używasz na phpBB3. Potem go skasujesz (po dokonaniu odpowiedniej zmiany w includes/config.php).
    Jakich zmian? Rozumiem, że po skasowaniu tego nicku, którego podam przy instalacji, nie będę miał problemów z uprawnieniami nicku vBB, którego chcę używać po konwersji? Będę miał uprawnienia założyciela forum?


  6. #6
    meschiash Gość

    Domyślnie

    Admin (superadmin) jest zabezpieczony, przed usunięciem i zmianami. Musisz go pozbawić superadmina i wtedy go skasujesz. Nie będzie imported ponieważ w kroku Associate Users masz wykonać quit. Przed skasowaniem zrób uprawnienia dla innego nicku np. VBB


  7. #7
    Awatar vBB
    vBB
    vBB jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    79
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    Temat można już zamknąć, kupiłem IPB3. W sumie, to vBulletin też mi się podobało, ale wybrałem ostatecznie IPB3.


  8. #8
    Nazwa jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meschiash Zobacz posta
    mod wyłączający CMS.
    Jak nazywa się ten mod ? również chciał bym wylączyć Bloga


  9. #9
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vBB Zobacz posta
    Temat można już zamknąć, kupiłem IPB3.
    Kierdyś bym powiedział Twoja strata. Dzisiaj nie jestem już tak tego pewny bo ta nowa wersja vBulletin jednak odstaje poziomem

    Cytat Zamieszczone przez Nazwa Zobacz posta
    Jak nazywa się ten mod ? również chciał bym wylączyć Bloga
    Spróbuj vBH-Add new tabs - vBulletin.org Forum


  10. #10
    Awatar iDoc
    iDoc jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    153
    Przydatne posty
    12

    Domyślnie

    Po co instalować mody, skoro wystarczy w panelu produktów zablokować produkt 'Blog'? Tak samo z CMS'em można zrobić.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "vBHELP.pl nie zniknie samo" ;)
    By Max in forum Ogłoszenia z forum
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22.08.2010, 07:49
  2. Ustawienie forum jako domślnej strony suite
    By baciarek in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21.08.2010, 22:35
  3. System zaproszeń na forum
    By mateusz2505 in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03.06.2010, 03:29
  4. Nie mogę się Dostać na forum
    By David in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26.03.2010, 20:57
  5. W UTF8 krzaczki albo fraza kończy się na polskim znaku.
    By marcinpl87 in forum Spolszczenia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.05.2009, 16:09
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67