• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
  1. #1
    Pixi jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    47

    Domyślnie przejscie z IPB na VB

    Witam mam taki problem dotyczy on tego zapisu $impexconfig['source']['tableprefix'] = 'Prefix do tabel (np. w bazie phpBB wpiszemy tutaj _phpbb , w bazie IPB _ibf etc.';
    i mam takie zapytania jak poprawnie zapisać np tabele o nazwie z IPB ibf_admin_permission_keys i czy trzeba wszystkie tabele znajdujące się w bazie IPB zapisać w tym configu? i mam pytanie co do prefixu dla VB mam zainstalowane na serwerze jedneo vb i IPB i robie konwert na jednym serwerze i teraz czy musze w tym przyapdku tez zapisać prefixy do tabel vb czy nie jesli tak to jak się zapisuje przykładową tabele bo nie wiem jak proszę o pomoc z góry dziękuje.



  2. #2
    Awatar Max
    Max
    Max jest nieaktywny There's something in the Air ...
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    4 775
    Przydatne posty
    252
    Wpisów
    13

    Domyślnie

    Cześć
    Jeśli chodzi o uzupełnianie prefixów w pliku konfiguracyjnym ImpEx'u: w przypadku standardowych prefixów IPB musisz wpisać tam po prostu 'ibf_'. Chyba, że ustalałeś inne, własne.
    Jeżeli przy instalacji vBulletin nie dodałeś prefixów nie musisz wpisywać nic (vB domyślnie ich nie dodaje). Jeśli dałeś jakiś prefix np. 'forum_' no to taki właśnie wpisujesz w config.
    Zapisujesz ten prefix oczywiście tylko raz (i w przypadku IPB i opcjonalnie w przypadku vB). Dalej wszystkie tabele konwerter wykryje już sam.

    Pozdr.


  3. #3
    Pixi jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Max Zobacz posta
    Cześć
    Jeśli chodzi o uzupełnianie prefixów w pliku konfiguracyjnym ImpEx'u: w przypadku standardowych prefixów IPB musisz wpisać tam po prostu 'ibf_'. Chyba, że ustalałeś inne, własne.
    Jeżeli przy instalacji vBulletin nie dodałeś prefixów nie musisz wpisywać nic (vB domyślnie ich nie dodaje). Jeśli dałeś jakiś prefix np. 'forum_' no to taki właśnie wpisujesz w config.
    Zapisujesz ten prefix oczywiście tylko raz (i w przypadku IPB i opcjonalnie w przypadku vB). Dalej wszystkie tabele konwerter wykryje już sam.

    Pozdr.
    sytuacja wygląda tak wpisałem wartość, którą mi podałeś i zainstalowałem gołą kopie VB w takim katalogu www.mojastrona.pl/forum i potem wbijam na adres www.mojastrona.pl/impex i pokazuje mi sie stronka logowania podobna do ACP w VB i wpisuje dane admina z tej kopi VB co wrzuciłem i mnie loguje

    Thank you for logging in, Admin.

    Click here if your browser does not automatically redirect you.
    a potem wywala mnie do tej samej strony logowania co byłem wcześniej o co chodzi? i jeszcze jedno pytanie czy w przypadku zainstalowanie forum o takiej ścieżce www.mojastrona.pl/forum trzeba wpisać poprawny prefix jesli tak to proszę mi pokazać jaki z góry jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.


  4. #4
    Awatar Max
    Max
    Max jest nieaktywny There's something in the Air ...
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    4 775
    Przydatne posty
    252
    Wpisów
    13

    Domyślnie

    i jeszcze jedno pytanie czy w przypadku zainstalowanie forum o takiej ścieżce www.mojastrona.pl/forum trzeba wpisać poprawny prefix jesli tak to proszę mi pokazać jaki
    To jaki link prowadzi do forum nie ma nic związanego z 'prefixem' (przynajmniej tym, o którym piszemy ). Prefix to przedrostek w bazie danych przed każdą tabelą.

    zainstalowałem gołą kopie VB w takim katalogu www.mojastrona.pl/forum i potem wbijam na adres www.mojastrona.pl/impex
    Pliki impexu muszą zostać umieszczone w tym samym folderze co vBulletin. Czyli w przypadku kiedy swoje forum vB zainstalowałeś pod adresem www.mojastrona.pl/forum/ to impex powinien znaleźć się pod www.mojastrona.pl/forum/impex . Wtedy wpisujesz dane admina, customer number i możesz zaczynać konwersję.


  5. #5
    Pixi jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Max Zobacz posta
    To jaki link prowadzi do forum nie ma nic związanego z 'prefixem' (przynajmniej tym, o którym piszemy ). Prefix to przedrostek w bazie danych przed każdą tabelą.


    Pliki impexu muszą zostać umieszczone w tym samym folderze co vBulletin. Czyli w przypadku kiedy swoje forum vB zainstalowałeś pod adresem www.mojastrona.pl/forum/ to impex powinien znaleźć się pod www.mojastrona.pl/forum/impex . Wtedy wpisujesz dane admina, customer number i możesz zaczynać konwersję.
    Mam zrobione tak w bazie gdzie IPB leży mam takie tabele zapisane
    ibf_admin_login_logs
    j ibf_admin_logs
    nie mają przed nazwą ibf tego _
    i zapisałem taką wartość w następującej linijce
    $impexconfig['source']['tableprefix'] = 'ibf_';
    czy to jest poprawny zapis??


  6. #6
    Awatar Max
    Max
    Max jest nieaktywny There's something in the Air ...
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    4 775
    Przydatne posty
    252
    Wpisów
    13

    Domyślnie

    Tak, to jest poprawny zapis. Poza tym wszystko okaże się kiedy zaczniesz konwertować. Jeśli coś skonfigurujesz nie tak na pewno skrypt Cię o tym powiadomi i masz możliwość poprawy.


  7. #7
    Pixi jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    47

    Domyślnie

    I jeszcze taka sprawa mam taki problem zainstalowałem czyste Vb do bazy baza_baza i dział wszystko a tu mi impex wyrzuca taki problem
    ImpEx Database errormysql error: Invalid SQL: SELECT title, data FROM baza_datastore WHERE title = 'ImpExSession'

    mysql error: Table 'baza_vb.baza_datastore' doesn't exist

    mysql error number: 1146

    Date: Monday 28th 2008f April 2008 05:20:56 PM
    Database: h4cky94_vb
    MySQL error: Table 'baza_vb.baza_datastore' doesn't exist

    czmeu tak jest moze zły impex?
    dziekuje administracji za pomoc pozdrawiam jakoś doszedłem jesli bede miał jakies problemy bede pisał.
    Ostatnio edytowane przez Pixi ; 29.04.2008 o 01:42


Podobne wątki

  1. Ipb
    By QusQ in forum Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31.01.2011, 10:11
  2. Ipb - vb
    By Protomen in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05.03.2010, 00:15
  3. IPB 2.3.6 do vB 3.8.1
    By XQS in forum Konwersje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.03.2009, 11:03
  4. vB > IPB
    By Crooker in forum Konwersje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09.03.2009, 20:19
  5. Przejscie z Przemo na VB i Błedy z tym związane
    By adrianek_master in forum Konwersje
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23.05.2008, 13:02
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67