• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
  1. #1
    Awatar MaXFireN
    MaXFireN jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    167

    Domyślnie Hakerstwo

    Witam zostałem dziś shakowany przez bande dzieci - ich dane posiadam . Wszystkie hasla zdobyli za pomocą linku którego tutaj nie będe podawał - jezeli jest jakas dobra osoba znajaca sie na tym typie spraw zapraszam na pw. Tu pytanie co moge zdziałac jestem skłonny założyc sprawę sądową czekam na wasze wypowiedzi



  2. #2
    Awatar day-dreamer
    day-dreamer jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    723
    Przydatne posty
    3

    Domyślnie

    Sprawę sadową nie ma sensu moim zdaniem i tak się tym nie zainteresują to tylko forum, wiadomo forum czy nie forum strona jak każda inna

    Ale organy ścigania mają ważniejsze sprawy niż łapać scripts kiddies którzy to wbijają na fora internetowe, gdy by to była strona firmy sklepu, strona kogoś po pularnego, strona rządowa, to organy ścigania na pewno coś by robiły w typ przypadku, a fora internetowe to pewnie oleją bo włamanie na fora to chleb powszedni na przemo.org było włamanie 3, czy nawet 4 razy i admin nic z tym nie zrobił tu tez było włamanie i na pewno Max tez to olał bo szkoda czasu bo i tak nic nie zrobią z tym takie moje zdanie jest odnośnie for.


  3. #3
    Awatar MaXFireN
    MaXFireN jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    167

    Domyślnie

    No ok zgodzę sie z tobą ale mam pełne dane tych hakerow i na mojej stronie - skryptowanej vbulletin byly w pw wazne dane ktore przez nich utraciłem .
    Skoro założyli te sądy internetowe to trzeba sprobowac , odpowiedzialnośc pewnie tych dzieci spadnie na rodziców ale poprostu tej sprawy zostawic tak nie wypada ...


  4. #4
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. Jeśli dane te pozyskały jakieś dzieci to tylko źle świadczy o zabezpieczeniach forum. Należy opisać sprawę w mailu do wsparcia technicznego vBulletin i poprosić o pilne skorygowanie tego błędu.


  5. #5
    Awatar day-dreamer
    day-dreamer jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    723
    Przydatne posty
    3

    Domyślnie

    Dzieci czy nie dzieci nigdy nie można lekceważyć żadnego włamywacza, bo tak naprawdę nie wiemy co potrafi a czego nie potrafi taki dzieciak i jaką ma wiedzę, nie raz takie dzieci potrafią dosyć dużo żeby wbić na dość nawet dobrze zabezpieczone forum, nie tylko jest kwestia zabezpieczeń forum ale i tez kwestia serwera stare nie aktualne dziurawe oprogramowanie na serwerze i ogólnie słabo zabezpieczony serwer, oraz dziury w modyfikacjach do vB.
    Ostatnio edytowane przez day-dreamer ; 19.04.2010 o 10:03


  6. #6
    HDS
    HDS jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    59
    Przydatne posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaXFireN Zobacz posta
    Witam zostałem dziś shakowany przez bande dzieci - ich dane posiadam . Wszystkie hasla zdobyli za pomocą linku którego tutaj nie będe podawał - jezeli jest jakas dobra osoba znajaca sie na tym typie spraw zapraszam na pw. Tu pytanie co moge zdziałac jestem skłonny założyc sprawę sądową czekam na wasze wypowiedzi
    Z takim podejściem daleko nie zajedziesz ;> Tylko się ośmieszasz.

    Parę cennych porad dla ciebie

    1.) Zmień Hosting
    2.) Nie używaj nulledów
    3.) Nie wgrywaj wszystkich "fajnych wtyczek"
    4.) Nie używaj tych samych haseł.

    Generator hase


  7. #7
    Awatar Krisuuu
    Krisuuu jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    283

    Domyślnie

    Teraz będziesz miał 2 nauczki:

    1. Robić często Backup bazy
    2. Nie wchodzić w nieznajome linki

    Z drugiej strony możesz iść z tym na policję, ale po co ?


  8. #8
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krisuuu Zobacz posta
    Teraz będziesz miał 2 nauczki:
    1. Robić często Backup bazy
    Ja jeszcze nigdy nie robiłem kopii zapasowej bazy danych. Tylko raz mi się zdarzyło że potrzebowałem przywrócić bazę danych przed zmianami - wystarczył telefon do mojego usługodawcy i problem był rozwiązany.
    Cytat Zamieszczone przez Krisuuu Zobacz posta
    2. Nie wchodzić w nieznajome linki
    Wątpię by miało to jakieś znaczenie. Trzeba jednak mieć na komputerze porządny firewall - np. Norton lub Eset
    Cytat Zamieszczone przez Krisuuu Zobacz posta
    Z drugiej strony możesz iść z tym na policję, ale po co ?
    Szkoda na to czasu. Wątpię by poniesione straty warte były tego. Aby iść z tym na policję trzeba mieć licencję na skrypt forum, a treść forum musi być nienaganna.


  9. #9
    Awatar Krisuuu
    Krisuuu jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    283

    Domyślnie

    Z tą kopią bazy danych, moim zdaniem warto ją robić, dlaczego ?
    Ponieważ jesteś zabezpieczony a Twój usługodawca może nawet odpłatnie wycenić sobie przywrócenie bazy (przykład webd.pl)

    Z drugiej strony dziwie się, że ludzie dalej nabierają się i wchodzą na nieznajome linki od nieznajomych osób.


  10. #10
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Ja mam fo0rum na serwerze ecenter.pl i przywrócenie bazy danych robiłem dwukrotnie w ciągu ostatnich kilku lat i zawsze miałem za free. Warto jednak się dowiedzieć czy to coś kosztuje i ile, bo jeśli jest to niewielka kwota to nie warto się tym bawić.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67