• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
  1. #1
    teleimpacts jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13

    Question Zużycie procesora przez vB 4.0

    Witam, w najbliższym czasie planuję zakupić vB 4.0, i stworzyć na nim forum regionalne.
    Mam jednak pytanie, jakie wymagania ma skrypt? Oczywiście nie chodzi mi tutaj o wersję PHP, czy podobne. A samo CPU.
    Wiem że fora są dość pamięciożerne, co przy większej ilości osób online może skutkować szybkim jego przekroczeniem. Przykładowo czy przy:

    50 online, 1000 tematów i bez zbędnych modów czy wtyczek, będzie trzeba przenieść się na VPS'a, czy wirtualny serwer z CPU 10% poradzi sobie jeszcze ze skryptem?



  2. #2
    Seba jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1 059
    Przydatne posty
    44

    Domyślnie

    CPU 10%
    Pentium II 450MHz czy i7 4x 2.66 GHz?

    Zadajesz pytania na takim poziomie.
    Profesjonalne modyfikacje vBulletin oraz style - gg 1981480 badz PW


  3. #3
    teleimpacts jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13

    Domyślnie

    Intel: QuadXeon X3220.
    2.4 GHz (95)
    Cache 8M
    FSB1066
    65nm
    Ostatnio edytowane przez teleimpacts ; 27.04.2010 o 23:36


  4. #4
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teleimpacts Zobacz posta
    w najbliższym czasie planuję zakupić vB 4.0, i stworzyć na nim forum regionalne.
    Ja osobiście nie polecam instalacji vBulletin w wersji 4.x Oprócz wielu ciekawych funkcji ma jeszcze więcej błędów. Dużo lepiej chodziła wersja 3.8x. Zawsze można ją zaktualizować do wersji 4.x - np za rok, może wtedy będzie to dopracowana już wersja.

    Cytat Zamieszczone przez teleimpacts Zobacz posta
    Mam jednak pytanie, jakie wymagania ma skrypt? Oczywiście nie chodzi mi tutaj o wersję PHP, czy podobne. A samo CPU.
    Wiem że fora są dość pamięciożerne, co przy większej ilości osób online może skutkować szybkim jego przekroczeniem. Przykładowo czy przy:
    50 online, 1000 tematów i bez zbędnych modów czy wtyczek, będzie trzeba przenieść się na VPS'a, czy wirtualny serwer z CPU 10% poradzi sobie jeszcze ze skryptem?
    Nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ każdy komputer w aktualnym na rynku standardzie poradzi sobie z przeglądaniem stron forum. Ważniejsze jest szybkie łącze internetowe i szybki serwer na którym będzie to forum.


  5. #5
    Awatar Krisuuu
    Krisuuu jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    283

    Domyślnie

    Kup na początek jakiś porządny serwer, na dzień dzisiejszy mówisz, że nie będziesz instalował żadnych dodatków ani modyfikacji, lecz później możesz zmienić zdanie, a lepszy hosting przyda Ci się na dłuższy okres czasu.

    Polecam: Linuxpl.com, ival.pl. i iswift.eu


  6. #6
    teleimpacts jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13

    Domyślnie

    Marek Nie chodzi mi o to czy skrypt odpali, i czy będzie ładnie i szybko śmigał. Bo będzie.
    Problem dotyczy CPU - Czyli zużycia procesora.
    Zależne jest to od liczby postów, użytkowników, liczby osób online itp. Głównie chodzi o zapytania do bazy SQL. Jeśli jest ich zbyt wiele, każdy serwer wirtualny, który w Polityce firmy ma ustawione limity, a zazwyczaj jest to 10% Zużycia procesora, dla przykładu podałem procesor którego używa Polserwer.pl.
    Chcę mieć po prostu porównanie, który skrypt bardziej obciąża serwer. Skrypty nad którymi się zastanawiam, to vB 4.0, oraz IPB 3.0 bądź wersja stabilna na którą jestem gotowy poczekać, mowa o 3.1.
    Nie chcę wydać kilkaset złotych na licencję, jeśli okaże się że skrypt jest drogi w utrzymaniu (mowa o serwerze).

    Przykładowo, IPB 2.6 przy 100 online, 100.000 postów i 12.000 userów nie potrzebuje dedyka. Wystarczy mu VPS.
    vB 3.8 jednak będzie wymagało dedyka przy tej samej liczbie online, postów itp.

    Dokładnie o to samo chodzi mi przy porównaniu pod względem IPB 3.0 oraz vB 4.0.

    Krisuuu Oczywiście porządny serwer to podstawa, jednak nie widzę sensu kupować serwera z Bóg wie jakimi limitami, skoro w każdej porządnej firmie hostingowej, jest możliwość przeniesienia się na wyższy pakiet baz żadnych problemów. Oczywiście stabilny serwer to podstawa, ale jeśli chodzi o transfer, pojemność itp. To wszystko można dokupić później.

    Pytanie jest proste, jakie zużycie procesora generuję wasze vB w wersji 4.0? Naprawdę prowadzę kilka sporych serwisów i wiem jak jest to ważne. Potem pojawiają się problemy i maile od firm
    Przepraszamy, ale twoje konto przekroczyło dopuszczalną ilość CPU, dla konta. Zoptymalizuj skrypt, jeśli problem będzie się powtarzać, spieprzaj dziadu gdzie indziej.
    A wybierając inny skrypt, tak samo dobry, mogłem tego uniknąć.

    Oczywiście zdaję sobie sprawę że vB w wersji 4.0 jest niestabilny, ale podobnie jest z IPB 3.1. Często pojawiają się aktualizacje, i jestem gotowy podjąć ryzyko że coś może nie działać, dopóki nie pojawi się nowa łatka.
    Ostatnio edytowane przez teleimpacts ; 28.04.2010 o 17:34


  7. #7
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    W dalszym ciągu nie rozumiem Cię - czy chodzi Ci o CPU hostngodawcy, czy Twojego komputera. Ja mam wykupiony hosting na ecenter.pl i takie problemy jak obciążenie procesora mnie nie interesują. Serwer jak dotychczas spełniał wymagania wersji vB 3.x. Po krótkotrwałych problemach z wersją 4.0x teraz podobnie jest i z tą wersja vBulletin. Nie interesuje mnie jaki procesor pracuje na serwerze mojego hostngodawcy. Ważne by forum działało sprawnie.


  8. #8
    teleimpacts jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13

    Domyślnie

    Oczywiście CPU hostingodawcy. Nie mam serwera na własnym komputerze tylko serwer wirtualny w firmie X.
    Czy wiesz jakie dopuszczalne CPU dla twojego konta posiada ecenter.pl?


  9. #9
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Nie wiem i nie obchodzi mnie to w najmniejszym stopniu. Mnie interesuje tylko to czy zainstalowane na tym serwerze forum działa poprawnie. Jeśli zauważam że są jakieś nieprawidłowości to po prostu zgłaszam to swojemu hostngodawcy z pytaniem kiedy problem będzie usunięty. Takie sprawy jak moc procesora serwera mnie nie interesują, bo to mój usługodawca powinien dbać o to by spełniał wymagania klientów.


  10. #10
    jaryx jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    96
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    Przyjdzie czas kiedy będziesz musiał tego shareda z ecenter zamienić na vps'a wtedy to nie ty będziesz zgłaszał nieprawidłowości, tylko usługodawca. :P
    [COLOR="Blue"][B] Imagination is more important than knowledge - Albert Einstein[/B][/COLOR]


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pisanie przez gości
    By m4r1usz in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02.11.2010, 14:30
  2. Nagły wzrost obciążenia procesora.
    By daras1978 in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.07.2010, 19:14
  3. Linki przez anonym
    By ToXXiC in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21.11.2009, 19:39
  4. Złe indexowanie tematów przez google
    By xsebax in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.06.2009, 10:57
  5. dotacje na forum przez sms
    By day-dreamer in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.06.2009, 15:06
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67