• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
  1. #1
    Ewa
    Ewa jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3

    Unhappy Nielegalne oprogramowanie.

    Witam!

    Postanowiłam napisać do was, gdyż jestem wyjątkowo zniesmaczona pewnymi niestosownymi zachowaniami młodych ludzi. Dlaczego piszę do was? Chodzi o stronę...

    Puchatek - Counter Strike - Forum og

    Ostatnio szukałam informacji na temat Kubusia Puchatka, idola starszego pokolenia. Po wpisaniu w google wyrażenia "puchatek" pierwsza pozycja, która się wyświetliła przekierowała mnie na stronę na silniku vBulletin'a.

    1. Młodzi ludzie nielegalnie korzystają z wizerunku Kubusia Puchatka, do którego prawa ma wyłącznie Walt Disney. Nie można zamieszczać go nawet na stronach internetowych.
    2. Połączyli wizerunek Kubusia Puchatka wraz brutalną grą- nie mam nic przeciwko graczom i tego typu gry nie budzą we mnie negatywnych emocji. Jednak potrafię postawić się w sytuacji, gdy jakieś małe dziecko zamiast trafić na stronę o Kubusiu trafi na przepełnioną wulgaryzmem stronę.

    Jeśli administratorzy tej strony łamią prawo kradnąc wizerunek to z pewnością nie mają wykupionej licencji na to forum. Sama prowadziłam stronę opartą na wordpress'ie więc orientuje się nieco w tym temacie. Można jakoś zapobiec takiemu działaniu?

    Piszę w tym dziale ponieważ uważam, że sytuacja którą opisałam jest krytyczna.
    Pozdrawiam bardzo serdecznie.

    Ewa



  2. #2
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    W polskim Internecie nie jest to przykład odosobniony. Masę jest stron z nielegalnym oprogramowaniem i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Mało takie strony należą do najczęściej odwiedzanych. Przeciętnego internautę nie stać np. na zakup Photoshopa który ostatnio stał się tak popularny że używany jest przez niektórych do optymalizacji i konwersji grafiki.

    Co do skryptu vBulletin - jest to dość drogi skrypt forum, który ostatnio zyskuje coraz większą popularność i w Polsce. Jestem jednak pewien że około 90% odwiedzających to forum korzysta z tego skryptu nielegalnie bazując na tzw null-ach. Można to wywnioskować po pytaniach jakie zadają niektórzy użytkownicy na tym forum. Niektóre z pytań wprost sugerują że jego autor nie ma dostępu do wsparcia technicznego firmy Jelsoft Enterprises Ltd. a także do forum Purchase vBulletin, the most powerful forum software available. i vBulletin.org Forum - The Official vBulletin Resource!

    Jeśli chodzi o stronę Kubusia Puchatka to można ją zgłosić do sprawdzenia przez Jelsoft Enterprises Ltd. - Pirate Reports


  3. #3
    Ewa
    Ewa jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    W sumie sama nie wiem czy powinnam to zgłaszać gdziekolwiek ponieważ nie chce by Ci młodzi ludzie mieli wyciągane jakieś konsekwencje karne z tego powodu. Rozumiem, że ich nie stać na to forum i fakt, że wiele osób korzysta z opcji nulled.

    Chodzi mi głównie o tego Kubusia bo kiedyś był wzorem dla dzieci, a teraz go przerobili na terroryste z bombą w dłoni
    W każdym razie bardzo dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam!


  4. #4
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Sądzę że żadnych konsekwencji karnych nie ponieśli by - co najwyżej firma Jelsoft Enterprises Ltd. spowoduje zamknięcie strony.


  5. #5
    Ewa
    Ewa jest nieaktywny Początkujący
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ok. To dziękuje w takim razie
    Serdecznie pozdrawiam!


  6. #6
    Awatar Krisuuu
    Krisuuu jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    283

    Domyślnie

    Kiedyś puchatek był na innym skrypcie a dość już dawno temu przenieśli się na vB, jakby ktoś nie wiedział, ten serwis współpracuje z wiaderko, a jak wiemy ten serwis posiada dość ogromny budżet, więc co do legalności skryptu, uważam, że puchatek ma zakupioną licencję.


  7. #7
    Awatar Marek607
    Marek607 jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    394
    Przydatne posty
    1
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Jeszcze byś się zdziwił jakie duże fora posiadają nulle.
    Ale i tak rozwalają mnie osoby posiadające ,,legalną" licencję na hostingu i domenie boo.pl :P
    Pozdrawiam :)


  8. #8
    Awatar Krisuuu
    Krisuuu jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    283

    Domyślnie

    Tak, ale to nie dotyczy tych for
    Większość takich for, to nic innego jak typowe warezy


  9. #9
    Awatar Max
    Max
    Max jest nieaktywny There's something in the Air ...
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    4 775
    Przydatne posty
    252
    Wpisów
    13

    Domyślnie

    Po pierwsze: nikt z nas nie ma dostępu do choćby szacunkowych wyliczeń ile osób korzysta z nulla, ile z nie-nulla, nikt też prawdopodobnie takowych nie prowadzi. Powstrzymałby się więc z takimi komentarzami.
    Po drugie: firma Jelsoft Enterprises Ltd., o któej piszesz Marek nie istnieje już jako wydawca vBulletin (IB).

    Po trzecie (odpowiedź na temat): nie uważam się za znawcę filologii, ale... moim zdaniem nazwanie teamu w brutalnej grze (bo to chyba teamowe forum) Kubuś Puchatek to zwykły paradoks. Kontrast między czymś złym, a dobrym. Takich przypadków nawet w literaturze znajdziemy bardzo wiele. A, że cierpią na tym dzieci... cóż. IMO czterolatek nie zainteresuje się forum, na którym jest jeden obrazek Kubusia, a pozostała zawartość to niezrozumiała dla niego treść.


  10. #10
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MxK Zobacz posta
    Po pierwsze: nikt z nas nie ma dostępu do choćby szacunkowych wyliczeń ile osób korzysta z nulla, ile z nie-nulla, nikt też prawdopodobnie takowych nie prowadzi. Powstrzymałby się więc z takimi komentarzami.
    Wyrażałem tylko własną opinię z którą nie wszyscy muszą się koniecznie zgodzić. Są to tylko moje szacunki oparte na doświadczeniach. Sądzę że 90% to i tak jest zaniżony procent.


    Cytat Zamieszczone przez MxK Zobacz posta
    Po drugie: firma Jelsoft Enterprises Ltd., o któej piszesz Marek nie istnieje już jako wydawca vBulletin (IB).
    Zastrzeżenia dotyczące praw autorski brzmią jednak: Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd. więc jeśli mowa o prawach autorskich to trzeba brać pod uwagę firmę Jelsoft Enterprises Ltd.
    Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 PL3

    Cytat Zamieszczone przez MxK Zobacz posta
    Po trzecie (odpowiedź na temat): nie uważam się za znawcę filologii, ale... moim zdaniem nazwanie teamu w brutalnej grze (bo to chyba teamowe forum) Kubuś Puchatek to zwykły paradoks. Kontrast między czymś złym, a dobrym. Takich przypadków nawet w literaturze znajdziemy bardzo wiele. A, że cierpią na tym dzieci... cóż. IMO czterolatek nie zainteresuje się forum, na którym jest jeden obrazek Kubusia, a pozostała zawartość to niezrozumiała dla niego treść.
    Pani Ewa napisała:
    Młodzi ludzie nielegalnie korzystają z wizerunku Kubusia Puchatka, do którego prawa ma wyłącznie Walt Disney. Nie można zamieszczać go nawet na stronach internetowych.
    W pełni z jej oceną się zgadzam. Sądzę że gdyby to było jakieś forum o renomie ogólnoświatowej to pewnie prawnicy Walt Disney-a by się tym zajęli.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67