• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
  1. #1
    devilman jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    93
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie VB 3.8.6 - czemu nie pokazuje botów >?

    Pytanie nowicjusza troszkę was pognębię

    Czemu nie pokazuje mi botów i guest w historii odwiedzin strony oraz czemu w panelu ACP jako użytkownicy nie występują , chodzi mi np o nadanie zezwoleń gościom ale nie wiem jak jak ich nie widać ACP .



  2. #2
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Udzielanie porad na tym forum należy do -md, ponieważ to on robi na tym interesy.
    Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy (odpłatnie) wyślij prywatną wiadomość do http://vbhelp.pl/members/-md.html


  3. #3
    devilman jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    93
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    to po co piszesz jak nie udzielasz odpowiedzi >?


  4. #4
    Awatar Mateusz
    Mateusz jest nieaktywny vBHELP.pl Team
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    542
    Przydatne posty
    119
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Bo mu żal siedzenie ściska bo nie wie co powiedzieć.
    Goście są w acp- Grupy użytkowników - Unregistered / Not Logged In lu Guests
    Jeśli dobrze zrozumiałe to chodzi Ci o Ustawienia - Opcje - Opcje "Kto jest obecny na forum" - Who's Online Display Guests - yes
    Jeśli nie, to musisz niestety jaśniej mi to wytłumaczyć.


  5. #5
    devilman jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    93
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    dobrze , już wiem zrozumiałem , a boty jakie maja określenie w vb czyli google [bot] , yahoo [bot] itp,

    Chciałbym jeszcze tu zapytać czy jest możliwość ustawienia forum żeby w części prywatnej nie mógł nikt pisać tylko np admin i moderatorzy,

    i czy można ustawić pół forum żeby mieli wszyscy wgląd w posty a nie mogli w nim pisać , a drugą część forum ustawić tak że tylko widzą temat oprócz linków , a żeby je mogli zobaczyć muszą się zarejestrować?


  6. #6
    Seba jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1 059
    Przydatne posty
    44

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze tu zapytać czy jest możliwość ustawienia forum żeby w części prywatnej nie mógł nikt pisać tylko np admin i moderatorzy,
    Każde forum ma własne uprawnienia, zmień aby w danym forum mogły pisać tylko grupy adminów i moderatorów.

    i czy można ustawić pół forum żeby mieli wszyscy wgląd w posty a nie mogli w nim pisać , a drugą część forum ustawić tak że tylko widzą temat oprócz linków , a żeby je mogli zobaczyć muszą się zarejestrować?
    Jakaś modyfikacja ukrywania linków - na forum masz tego sporo.
    Profesjonalne modyfikacje vBulletin oraz style - gg 1981480 badz PW


  7. #7
    devilman jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    93
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    product-kx_spiderperm wgrałem tą wtyczkę ale w dalszym ciągu nie wiem co mam dalej zrobić , nie wiem w których plikach dodaje się np;

    <head>
    <meta name="Robots" content="dyrektywy" />
    </head>
    jak to zrobić czy są gotowe pliki Html z takimi kodami , inne wtyczki które rozwiążą ten problem,


  8. #8
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez $md Zobacz posta
    Bo mu żal siedzenie ściska bo nie wie co powiedzieć.
    Nie jestem tępakiem - gdybyś częściej odwiedzał forum to byś o tym wiedział. Jeśli czegoś nie wiem to szukam aż znajdę na vbulletin.com. Czy widziałeś moje pytanie na tym forum? Jeszcze nikt mi tutaj żadnej pomocy nie udzielił, a na pewno więcej ludzi otrzymało moją pomoc, aniżeli Twoją, więc zamiast się mądrzyć masz jeszcze co robić by to wszystko nadgonić

    Cytat Zamieszczone przez devilman Zobacz posta
    product-kx_spiderperm wgrałem tą wtyczkę ale w dalszym ciągu nie wiem co mam dalej zrobić
    KX - Spider Permissions - vBulletin.org Forum jest to bardzo dobra wtyczka. Po zainstalowaniu każdej wtyczki musisz zawsze sprawdzać jej ustawienia. Zazwyczaj wtyczka tuż po jej zainstalowaniu jest wyłączona. W tym przypadku musisz przejść do jej ustawień KX - Spider Permissions i włączyć wtyczkę oraz określić grupę użytkowników której prawa dostępu mają przejąć pajączki. Nie daje to jednak gwarancji że na forum pojawią się pajączki i będą Ci indeksować forum - musisz je jakoś na forum zaprosić.
    By pajączki zaprosić na forum należy zainstalować wtyczkę vbseo_sitemap. Jest to wtyczka która tworzy mapę witryny i wysyła ją na Google, Yahoo itd.
    Nie zaszkodzi także instalacja AdSense.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 03.09.2010 o 15:54


  9. #9
    devilman jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    93
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    mam tak go ustawionego nie wiem czy dobrze wpisałem ID usergrups , moze powiesz mi czy tak to ma wyglądać ,

    http://i53.tinypic.com/14cw8yq.png


  10. #10
    Marek jest nieaktywny Banned
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Where my hat is
    Posty
    0
    Przydatne posty
    26

    Domyślnie

    Trochę przesadziłeś z tymi grupami użytkowników - pajączki mogą przejąć tylko prawa jednej grupy bo każda grupa ma zupełnie inne prawa dostępu.


Podobne wątki

  1. Zawartość działów widoczna tylko dla botów
    By JacW in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.01.2011, 00:44
  2. błędy które pokazuje http://validator.w3.org/
    By day-dreamer in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.04.2010, 02:04
  3. Czemu tak drogo??
    By Marek607 in forum Luźne dyskusje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05.04.2009, 21:39
  4. styl na forum nie pokazuje opisu nazwy for
    By bartek24m in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05.01.2009, 16:14
  5. Logi botów
    By Młody in forum Pytania i problemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03.03.2008, 01:19
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67