PostSmileProgram PostSmile jest swoistym albumem w którym możemy podczas przeglądania stron internetowych kolekcjonować interesującą nas grafikę i teksty. Zebrane w programie obiekty możemy następnie bardzo szybko osadzać w poczcie elektronicznej i w postach na forach dyskusyjnych.


Kolekcję obiektów dostępnych w programie można poszerzać przy pomocy metody Drag and Drop. Metoda ta działa w obydwie strony - różne obiekty możemy przenosić z okna przeglądarki internetowej do PostSmile i odwrotnie.

PostSmile okazuje się bardzo przydatnym narzędziem także podczas surfowania po Internecie - dzięki niemu możemy zachować co ciekawsze obiekty graficzne i wykonać notatki.

Współpracuje ze wszystkimi popularnymi klientami pocztowymi - min. IncrediMail


Akurat w programie IncrediMail uśmieszków nie brakuje, ale i tutaj może ten program być niezwykle użyteczny przy wstawianiu pre definiowanych wcześniej tekstów. Jest to bardzo przydatne gdy wysyłamy sporo poczty o jednakowej treści.

PostSmile współpracuje także z komunikatorem MSN:


Jednak najciekawszą funkcją jest wykorzystanie programu podczas pisania postów na forach dyskusyjnych:


Także i tutaj używa się metody Drag and Drop. Po przeciągnięciu uśmieszka do okna edycji postu pojawia się w nim odpowiedni kod html widoczny na powyższym zrzucie.

Jeśli post piszemy w trybie WYSIWYG, osadzane grafiki od razu będą widoczne.


W programie można przechowywać także różne teksty i cytaty, które następnie wykorzystywać w trakcie edycji wiadomości pocztowej lub postu na forum.

Oto jeden z cytatów dostępnych w programie:

We make a living by what we get, we make a life by what we give. (Winston Churchill)

Kolekcję uśmieszków można także wzbogacać o własne. Jest to funkcja dostępna jednak tylko w zarejestrowanej wersji programu.

Oto opcje programu:Ustawienia źródła osadzanej grafiki z możliwością wstawiania linkuOpcja ustawień formatu tagu - dla for dyskusyjnych i przy projektowaniu stron internetowych


Program PostSmile możesz pobrać tutaj