Jeśli Twoi użytkownicy zamiast forum widzą komunikat 'Forbidden', białą stronę lub inne błędy być może jest to wina mod_security.
Czym jest mod_security?
mod_security to moduł serwera Apache będący systemem wykrywania włamań. mod_security analizuje przychodzące dane (metody GET i POST a także cookies) a także dane odsyłane do klienta. Po wykryciu zdefiniowanych w konfiguracji fraz (np. zapytań sql, kodu html, kodu javascript), mod_security wykonuje jedną ze zdefiniowanych akcji. Może to być np. wysłanie do klienta kodu błędu, przekierowanie klienta, wstrzymanie odpowiedzi na ustaloną ilość milisekund (przydatne w walce z botami) lub zablokowanie rządania.
Źródło: netcoffee.pl
Choć mod_security jest świetnym zabezpieczeniem może okazać się, że koliduje z niektórymi funkcjami vBulletin. Można go wyłączyć konfigurując odpowiednio serwer Apache. W tym celu do pliku .htaccess (a jeśli nie istnieje to należy taki utworzyć w głównym katalogu z vBulletin) taką zawartość:
Kod:
<IfModule mod_security.c>
   SecFilterEngine Off
   SecFilterScanPOST Off
</IfModule>
Zapisz i wyślij na serwer.

Jeśli teraz widzisz '500 Internal Security Error' to znaczy, że konfiguracja serwera nie zezwala na dokonanie takich zmian. Wtedy pozostaje jedynie skontaktować się z obsługą hostingu i poprosić o dostosowanie mod_security do Twoich wymagań.