Regulamin Forum vBHELP.pl

§ 1 - Postanowienia ogólne

1. Regulamin dotyczy zasad obowiązujących na Forum vBHELP.pl (zwanym dalej 'Forum').

2. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją wszystkich punktów Regulaminu.

3. Cenimy sobie wolność słowa, wyrażanie własnej opinii. Pamiętajmy jednak, że nasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Zabronione jest obrażanie i urąganie innym Użytkownikom.

4. Każdy użytkownik może założyć tylko jedno konto. Więcej niż jedno konto jest równoznaczne z banem na wszystkie konta oraz IP użytkownika.

5. Brak ogólnej kultury i okrzesania na forum jest równoznaczne z banem.

6. Obowiązuje całkowity zakaz zamieszczania na forum próśb dotyczących udostępnienia plików skryptu vBulletin lub modyfikacji i stylów z vBulletin.org . Dotyczy to również wysyłania takich treści poprzez PM / Mail (przy użyciu platformy forum vBHELP.pl). Niestosowanie się do tej zasady karane jest punktami karnymi, a w skrajnych przypadkach banem.


§ 2 - Pisanie tematów

1. Zanim napiszesz nowy temat z problemem, modyfikacją etc. sprawdź czy taki temat nie istnieje już na forum. Być może wcześniej pojawił się taki sam problem i został rozwiązany. Przeczytaj również przypięte tematy, bo w nich zawarte są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

2. Zanim napiszesz nowy temat zastanów się w jakim dziale powinieneś to zrobić - nie pisz tam gdzie Ci wygodnie. Temat założony w ewidentnie złym dziale zostanie usunięty.

3. Przy pisaniu nowego tematu określaj jego przesłanie w nazwie. Za tematy nazwane "mam problem", "jak to zrobić" etc. otrzymasz punkty karne.

4. Nie zamieszczaj jednego tematu w kilku forach.

5. Nie zamieszczaj kilku problemów w jednym temacie.

6. Nie zamieszczaj kilku pytań niepowiązanych ze sobą w jednym temacie.

7. Forum "Artykuły" jest forum moderowanym. Po napisaniu nowego tematu stanie się on widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora.

8. Pamiętaj, że artykuł który dodajesz, musi być Twojego autorstwa. Nie kopiuj artykułów z innych stron, chyba że autor na to zezwala.

9. Jeżeli po napisaniu tematu z opisem problemu przez 24 godziny nie pojawiła się żadna odpowiedź, możesz go podbić. Pamiętaj jednak, że taka sytuacja może mieć miejsce tylko jeden raz w jednym temacie.


§ 3 - Pisanie postów

1. Nie piszemy postów pozbawionych sensu, bardzo krótkich (np. w postaci samych ikon czy zaledwie kilku słów).

2. ...

3. Piszemy na temat, nie rozpoczynamy offtop'ów. Za każdy post, który nie będzie dotyczył dyskusji autor wpisu otrzyma punkty karne.

4. Swoje wypowiedzi staraj się formułować zwięźle, bez zbędnych emotikon, wykrzykników. Używaj wyłącznie znanych skrótów internetowych.

5. Nie pisz postu pod postem! Na forum jest opcja 'Edycja' i śmiało możesz z niej korzystać.

6. Nie pisz tego samego postu w kilku tematach.

7. Nie bawimy się w moderatora. Posty łamiące regulamin zgłaszamy poprzez raport.

8. Dopuszczone są posty z podziękowaniem za rozwiązaniem problemu, jednak najlepszym sposobem podziękowania jest dodanie punktu reputacji.

9. Nie modyfikuj czcionki jeśli nie ma takiej potrzeby.

10. Dłuższe kody zamieszczaj w tagach [code].

11. Przy pisaniu postów dbamy o o ogólną estetykę wyglądu.

12. Zabronione jest pisanie wyłącznie DUŻYMI LITERAMI. Taki zapis w internecie oznacza krzyk lub oburzenie.


§ 4 - Ortografia i Interpunkcja


1. Każdy popełnia błędy, ale istnieje takie dobrodziejstwo jak wbudowany w przeglądarkę słownik, co wiąże się z tym, że każdy z nas może pisać bezbłędnie pod względem ortograficznym. Regulamin vBHELP.pl zobowiązuje użytkowników do pisania zgodnie z zasadami polskiej ortografii.

2. Interpunkcja. Wstawiając w odpowiednie miejsca znaki interpunkcyjne (przecinki, kropki, średniki etc.) czynisz swoją wypowiedź bardziej czytelną i spójną. Staraj się ich używać.

3. Nie ma potrzeby, aby na końcu zdania stawiać po kilka wykrzykników czy znaków zapytania. Ich nadużywanie będzie karane punktami karnymi.

4. Dbając o poziom forum, wymagamy starannego pisania. Oznacza to, że literówki również nie są mile widziane. Oczywiście, zdarza się to każdemu. Jednak w przypadku, gdy Twój post będzie ledwo czytelny przez Twoją niedbałość, dbając o komfort wszystkich użytkowników, będziemy zmuszeni udzielić Ci ostrzeżenia.

5. Używanie polskich znaków diakrytycznych (ę, ó, ą, ś, ł, ż, ź, ć, ń) nie jest wymagane. Pamiętaj jednak, że ich używanie czyni Cię poważniejszym odbiorcą i są mile widziane na forach o wysokim poziomie wypowiedzi.


§ 5 - Dyskusja na forum

1. Nie zaniżaj poziomu dyskusji na forum poprzez odbieganie od tematu, prowadzenie kilku wątków w jednym temacie, uwagi odnośnie użytkowników, popełnianie błędów ortograficznych etc.
Nie zaniżaj ogólnego poziomu forum poprzez podawanie zewnętrznych linków jako odpowiedzi (wyjątkiem są źródła modyfikacji i stylów) lub wyników w wyszukiwarkach.

2. Szczególny nacisk kładziemy na kulturę wypowiedzi oraz ogólne obycie. Nie tolerujemy obrażania innych Użytkowników pod jakimkolwiek względem: etnicznym, wyznaniowym, przekonań, pochodzenia, poziomu zaawansowania obsługi skryptu vBulletin itp.
Bez względu na to, czy jesteś buddystą, katolikiem czy muzułmaninem - nie tolerujemy obrażania symboli religijnych.

3. Całkowicie zakazane jest propagowanie treści faszystowskich, rasistowskich, nazistowskich, komunistycznych i erotycznych.

4. Niedopuszczalne jest publikowanie za pośrednictwem Forum pytań lub problemów, wraz z żądaniem przesłania odpowiedzi na EMail, komunikator lub inny typ środka indywidualnego porozumiewania się na odległość. Forum przeznaczone jest do publicznej wymiany informacji i pomocy wszystkim jego Użytkownikom.

5. Wszelkie przejawy propagowania nielegalnych (nielicencjonowanych, nulled) wersji skryptów (vBulletin, vBSEO, płatnych modyfikacji i stylów), czy to w formie używania ich, udostępniania czy zachęcania do instalacji, będą surowo karane.


§ 6 - Prawa autorskie

1. Użytkownicy są zobowiązani do rozpowszechniania poprzez Forum wyłącznie treści własnego autorstwa. W przypadku posłużenia się tekstem autorstwa innej osoby Użytkownik zobowiązany jest do jednoznacznego wskazania cytatu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

2. Publikując treści na Forum Użytkownik upoważnia vBHELP.pl do wykorzystywania jego tworu bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych, na wszelkich znanych polach eksploatacji.

3. vBHELP.pl może upoważnić inny podmiot do korzystania z treści zamieszczanych na forum.

4. Użytkownik przekazuje prawa własności dla vBHELP.pl na wszystkie zamieszczone przez siebie treści. Nie zostaną one usunięte nawet po usunięciu konta użytkownika i/lub na jego prośbę. Zapobiega to tworzeniu się wybrakowanych dyskusji.


§ 7 - Sygnatury

1. Sygnatura, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem na pozostawienie swojego image, krótkiego podpisu, czy najważniejszych informacji. Nie zaśmiecaj jej zbędnymi dodatkami.

2. Sygnatura nie jest miejscem do pozycjonowania Twojej strony. Z tego względu zabronione jest umieszczanie w podpisie aktywnych odnośników. Taki przywilej posiada grupa nadzorująca forum (Administrator, Moderatorzy oraz grupa Doradca).

3. Sygnaturka może zawierać co najwyżej 3 linijki. Maksymalny rozmiar czcionki to 3. Nie nadużywaj kolorów, efektów itp.


§ 8 - Reklama

1. Zabronione jest reklamowanie strony/forum w jakimkolwiek innym miejscu na forum niż dział "Twoje Forum/WWW". Wyjątkiem jest zamieszczenie linku jako przykład (np. "Chcę żeby coś na moim forum wyglądało jak tutaj --> link").

2. Dopuszczone jest umieszczenie adresu Twojego forum w sygnaturce, jednak bez aktywnego odnośnika (czyt. §5.2).

3. Rejestrując się na forum zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości na podany email od vBHELP.pl.


§ 9 - Postanowienia końcowe

1. Oprócz zasad wymienionych w Regulaminie na Forum obowiązuje tzw. Netykieta.

2. Rejestracja na Forum jest równoznaczna z akceptacją zasad opisanych w Regulaminie.

2. Moderator jest również człowiekiem i nie musi mieć zawsze racji - jeśli wg. Ciebie jej nie ma napisz do Administratora.

3. vBHELP.pl nie odpowiada za treść i przesłanie wypowiedzi publikowanych na Forum.

4. vBHELP.pl zastrzega sobie prawo do ujawnienia tożsamości Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez Użytkownika podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na Forum. Na powyższe Użytkownik niniejszym wyraża zgodę.

5. Za nieprzestrzeganie Regulaminu Użytkownik może otrzymać punkty karne, zostać ukarany ostrzeżeniem, banem. W szczególnych przypadkach może całkowicie stracić możliwość odwiedzania Forum.

6. Administrator Forum zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.


Pamiętaj, ze oprócz ogólnego Regulaminu na forum obowiązują również zasady w poszczególnych działach. Zanim zamieścisz temat/post w danym dziale zapoznaj się z jego regulaminem.