• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin

Ankieta: Czy podoba Ci się vBulletin 4.0?

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Mieszany widok

  1. #1
    meschiash Gość

    Domyślnie

    Troszkę w maliny nas wpuścili. Porównując do IPBoard przejście z 2 na 3 to był totalny przewrót. Tu kod miał być zupełnie nowy a jest psikus. ADMINCP w wersji 3.8.x . Jak dla mnie to obecne vB4 powinno nosić nazwę vB3.9.x


  2. #2
    Awatar day-dreamer
    day-dreamer jest nieaktywny Użytkownik vBHELP.pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    723
    Przydatne posty
    3

    Domyślnie

    No właśnie 3.9.x powinno to być nie wiem kurde co oni robili przez te 2 lata


  3. #3
    jarcow jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    240
    Przydatne posty
    1

    Domyślnie

    Max odnośnie aktualizacji tego skryptu to jest to świetna gratka dla nas, czyli adminów własnych for. Powiem Ci, że stracisz na tym sporo ruchu, ze względu na zmianę linków do podstron. Google szybko to wyłapie i wyrzuci podstrony z indeksu. Kiedy zacznie indeksować nowe linki, Ty planujesz powrót na "stare śmieci".


  4. #4
    Awatar Anash
    Anash jest nieaktywny Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    73

    Domyślnie

    Max - nie działa mi też wyszukiwanie postów i tematów użytkowników. No i nie mogę avatarka dodać, ale to nie wiem czy akurat związane z przejściem na 4

    Co do samego wyglądu, ja dużo bardziej wolałem poprzednie wersje. I tak wszystkie style sobie graficznie przebudowywuje, ale jednak układ vB 3.x najbardziej przypadł mi do gustu. Nawet belka z menu No i lubiłem to, że wchodząc na forum vB odrazu było widać, że jest to vB. A tutaj jak ktoś wspomniał zaczyna przypominać SMF Jak już przespałem się z tą opinią na temat 4, dochodzę jednak do wniosku, że nie prędko się na nią przeniosę raczej. Jestem jakoś mało do niej przekonany, ale może to się kiedyś zmieni.
    Maciek :)


  5. #5
    Awatar Max
    Max
    Max jest nieaktywny There's something in the Air ...
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    4 775
    Przydatne posty
    252
    Wpisów
    13

    Domyślnie

    Powiem Ci, że stracisz na tym sporo ruchu, ze względu na zmianę linków do podstron. Google szybko to wyłapie i wyrzuci podstrony z indeksu. Kiedy zacznie indeksować nowe linki, Ty planujesz powrót na "stare śmieci".
    Zdaję sobie z tego sprawę. Jednak większym krokiem rozwojowym jest sukcesywne ukazywanie kolejnych wersji vBulletin "live", niż gromadzenie nowych użytkowników w wyszukiwarek i pokazywanie im starszej wersji.

    Niestety wersja 4 niewiele wnosi nowego w stosunku do wersji 3.4 Biorąc pod uwagę kasę jaką wzięli to jest to duże rozczarowanie.
    Do wersji 3.8. Nie zapominaj, że kasę wzięli za rozszerzenie licencji do Suite. Każdy klient z aktywną licencją (kupioną nawet 11 miesięcy temu) może pobrać vB 4, ale w standardowej wersji (tylko forum). Natomiast po rozszerzeniu licencji otrzymujemy blogi oraz CMS w pełni zintegrowane z forum.
    Poza tym jak napisał gonzek: "To jest wersja beta, więc dajmy jeszcze trochę czasu programistom." Na pewno możemy spodziewać się kolejnych nowości wraz z kolejnymi wersjami beta, a później 4.1, 4.2 etc.

    Co do stylu - mi się nie podoba - jest mało czytelny.
    Tutaj się zgodzę. Jednak kwestią czasu jest zanim na vB.org nastąpi pierwszy wysyp stylów pod vB 4, na pewno o niebo lepszych od domyślnego (jak to zwykle ma miejsce).

    Że będą kontynuowali na długo wersję 3.8 i jej support.
    Moim zdaniem możesz być spokojny przez co najmniej 2 lata. A 2 lata w świecie internetowych nowości i wyścigów to naprawdę długi czas.


  6. #6
    Awatar header
    header jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Sep 2008
    Przegląda
    Myszków
    Posty
    661
    Przydatne posty
    5
    Wpisów
    7

    Domyślnie

    Nie rozglądałem się dużo, ale stylistycznie od strony forum podobne.
    Muszę rozejrzeć się bardziej.
    Pozdrawiam.
    Mój Blog

    Oferty w sprawie konfiguracji i pomocy przy vBulletin proszę kierować na PW lub GG.

    Kliknij by napisać PW
    GG : 20650


  7. #7
    Awatar Maxtor
    Maxtor jest nieaktywny Stały bywalec
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    148
    Przydatne posty
    10

    Domyślnie

    Zdecydowanie spodziewałem się czegoś innego. vB 4 nie zrobiło na mnie wrażenia, milej zaskoczony byłem przy vB 3. Nadal mam nadzieje, że kolejne wersje będą lepsze i będą mogły coś więcej pokazać. Poczekamy.
    || Gadu-Gadu: 5658876 ||
    || Pisząc do mnie pierwszy raz, przedstaw się nickiem z Forum ||


  8. #8
    Awatar bartol
    bartol jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    599
    Przydatne posty
    2

    Domyślnie

    Forum to forum, wszystkie skrypty forum mają takie same podstawowe opcje. Wszystko zależy od stylu i własnych inwencji. Trzeba poczekać na modyfikacje.

    W poprzednich wersjach standardowy styl także nie robił wrażenia, wręcz odpychał. Nie da się dogodzić wszystkim i ich gustom.
    Potrzebujesz pomocy przy instalacji i konfiguracji forum? Zgłoś się do mnie.

    Instalacje, aktualizacje, konwersje, naprawy, pomoc
    >>KLIKNIJ<< aby dowiedzieć się więcej.


  9. #9
    Awatar Max
    Max
    Max jest nieaktywny There's something in the Air ...
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    4 775
    Przydatne posty
    252
    Wpisów
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartol Zobacz posta
    W poprzednich wersjach standardowy styl także nie robił wrażenia, wręcz odpychał. Nie da się dogodzić wszystkim i ich gustom.
    Dokładnie. Jestem pewien, że style tworzone przez designerów dla vB 4 będą o niebo ciekawsze niż te z vB 3.


  10. #10
    Seba jest nieaktywny Advanced Member
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1 059
    Przydatne posty
    44

    Domyślnie

    Mój komentarz będzie krótki: "be".
    Profesjonalne modyfikacje vBulletin oraz style - gg 1981480 badz PW


Podobne wątki

  1. Dyskusja: vBulletin 4 na vBHELP.pl
    By Max in forum Aktualności
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24.12.2012, 10:19
  2. Do Administracji vbhelp!
    By piru in forum Luźne dyskusje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19.08.2010, 01:21
  3. vbhelp.pl=vbulletin.com.pl
    By seba766 in forum Sugestie i problemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.05.2008, 21:50
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67