Dobry wieczór,
Spieszę Wam z wyjaśnieniem tej długo-weekendowej przerwy w działaniu forum. Tak jak głosiła informacja widoczna przez jakiś czas na stronie głównej, problem dotyczył serwera.

W czwartek wieczorem miał miejsce konflikt z serwerownią. Dotyczył dość błahej sprawy, którą mogłem załatwić w przeciągu kilkunastu minut. Obsługa Hetzner napisała do mnie mail w czwartek, na krótko przed południem, około godz. 11. Co zabawne poinformowali mnie w owym maila, że oczekują reakcji i odpowiedzi.... natychmiast. Jednak, choć ciężko w to uwierzyć o 11 rano jestem zajęty szkołą czy pracą, toteż przeczytałem mail dopiero około godz. 16 (co już nie było "natychmiast"). Wtedy serwer był już... zablokowany (a konkretnie: wyłączony). Napisałem ticket z prośbą o uruchomienie serwera, abym mógł podjąć działania, o które Hetzner mnie poprosił (chodziło o zmianę w znaczący sposób konfiguracji serwera).
Niestety, jak na podobno inteligentny naród niemiecki przystało, obsługa uznała za stosowne serwera nie włączać. Żeby było śmieszniej nadal wymagali zmiany konfiguracji.
W tej sytuacji (przy wyłączonym serwerze) potrzebne były umiejętności telepatyczne (w celu nawiązania umysłowej, zdalnej więzi z serwerem) lub 2 dni na wycieczkę do Niemiec, aby wykonać zmiany bezpośrednio przy maszynie. Niestety nie miałem dwóch dni wolnych, ani umiejętności telepatycznych. Pozostało mi więc czekać. Czekałem, czekałem... (niestety obsługa Hetzner'a, ta do kontaktu z klientem, nie pracuje w weekendy).
Aż jest! Tak jakby nigdy nic, serwer został włączony dziś rano. Dlatego właśnie dopiero dziś po powrocie ze szkoły mogłem zająć się przeniesieniem całego forum ze starego serwera, na ten nowy.
Nie będę do nich już pisał, nie będę zadawał pytań, choć nie mam pojęcia czym się kierowali przez ostatnie dni. Dlaczego tak potraktowali klienta, który płacił im ponad rok. Może wpływ miała narodowość (oby nie) ? Nie wnikam, nie interesuje mnie to.

Żałuję, że wcześniej tak gorąco polecałem tę serwerownię (Hetzner), ale każdy uczy się na błędach, ja też. Stąd przeniesienie vBHELP na nowy, polski serwer. Z niemieckim Hetznerem nie chcę mieć więcej do czynienia.

Jeszcze raz przepraszam Was za tak długi czas, w którym forum było niedostępne.