Od dłuższego czasu gryzę się z sobą i próbuje się przekonać do przeskoczenia z phpbb3 na jakiś komercyjny skrypt. Jednakże im więcej czytam, tym więcej pojawia się obaw. Myślałem nad IPB i vB, wolałbym to drugie, ponieważ wizualnie takie fora mi od zawsze bardziej podchodziły, jednakże naczytałem się sporo rzeczy piszących o bardzo wybrakowanej wersji 4.x. Dodając do tego o wiele większą cenę vB nad IPB odpycha praktycznie od razu. Do całości dochodzi również to, że cena za licencje i SEO, to jeszcze nie wszystko, ponieważ gdy ma się problem z jakąś modyfikacją, to płaci się 50 zł za każdą. Do tego styl, to znów pewnie kwestia paru stówek...

Parę pytań do Was :

1. Dlaczego korzystacie z vB/IPB, jeżeli istnieje darmowa alternatywa, jak phpbb3 ?
2. W czym vB jest lepszy od phpbb3 ?
3. Pozycjonowanie z vBSEO daje lepsze efekty od standardowego w phpbb ?
4. Co lepsze : vB 3.x - mimo, iż jest starszy, ale ponoć bez błędów, czy nowszy 4.x z błędami ?
5. Błędy w 4.x zostaną kiedyś wyeliminowane ?
6. Ile kosztuje dobrze wykonany layout ? taki, jak np. ten znajdujący się na stronie TorrentMania.info (jeżeli panuje zakaz umieszczania linków, to z góry przepraszam).
7. Jaki jest stopień trudności instalowania modyfikacji - można sobie poradzić samemu, czy trzeba podpłacać ludzi ?

Pozdrawiam i liczę na szczere odpowiedzi.