• Rejestracja
vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin
Zobacz kanał RSS

Max

Domeny w rozszerzeniach .apple i .tesco? Już niedługo!

Oceń wpis
Autor:
Max
 |  Data publikacji: 12.01.2012 o 10:57  |  (9442 Odsłon)

ICANN (międzynarodowa organizacja od nazw domen) wymyśla kolejna sposoby na zapełnianie swojego konta. Od kilku miesięcy możemy zarejestrować domenę*.xxx . Od niedawna przychodzi nam płacić więcej za rejestrację popularnej .com.
Jednak to jeszcze nic! Dziś ICANN wprowadził nową usługę - możliwość rejestracji domeny korporacyjnej!
I tak na przykład Apple nie będzie musiał dłużej posługiwać się domeną apple.com . Nowa usługa daje im możliwość promowania stron we własnym TLD, np. ipod.apple , macbook.apple czy itunes.apple .


Dla kogo nowe TLD?

Rejestracja nowych TLD nie jest kierowana tylko do korporacji. ICANN liczy, że wśród zainteresowanych znajdą się również instytucje rządowe, pozarządowe, non-profit czy metropolie. Możliwe zatem, że wkrótce pojawią się TLD .caritas czy .london .
ICANN podaje, że wpłynęło już ponad 100 zgłoszeń z rezerwacją końcówki.


ICANN - organizacja non-profit

No właśnie, ile można bawić się w rejestracje za 10 dolców skoro wykupienie rozszerzenia korporacyjnego kosztuje... co najmniej 180 tysięcy dolarów. Oznacza to, że nasza ulubiona organizacja non-profit już dziś zarobiła na nowym TLD co najmniej 18 milionów dolarów. A daj im Boże jeszcze więcej, tylko co z tego mam ja, przeciętny wklepywacz domen poza jeszcze większym zamieszaniem?


Uzasadnienie?

„Uzasadnienie” jest jedno: szanująca się korporacja nie może pozwolić sobie na nie-wykupienie własnego TLD. Parząc globalnie takich szanujących się korporacji jest całkiem sporo, a więc potencjalne źródło dochodu (co pokazuje poprzedni akapit) - powinno być satysfakcjonujące. Wystarczy, że nowym TLD zainteresuje się 1000 korporacji / instytucji (co jest możliwe), a ICANN zainkasuje niebagatelne 180 milionów dolarów.

Pozostaje nam obserwować reakcje korporacji na ten podstępny ruch ICANNa. Bo, nie ma co tutaj ukrywać, takie rozszerzenia wcale nie są potrzebne ani dla korporacji (które już dawno mają swoje domeny .com) ani dla metropolii (bo są domeny .nyc.com itp) ani dla rządów - mamy domenę .gov .
Nie mniej jednak być może kiedyś powstanie nowe TLD - .vbhelp ; )

Komentarzy

 1. Awatar robb22
  • |
  • permalink
  Przeczytaj zbiór ciekawostek o metropolii Polski. Zbadaj bajkę o Warsie i Sawie, dowiedz się gdzie znajdowała się skocznia w tym miasteczku dodatkowo jaki jest największy budynek w kraju. Owe niecodzienne fakty o Stolicy z gwarancją zaskoczą.

  Anegdota o Warsie i Sawie

  Wykładowcy w podstawówkach całkiem często przytaczają romantyczną legendę o dwójce zakochanych. Dotyczy ona przypowieść rybaka o mianie Wars. Tenże osobnik zamieszkujący nad skrajem Wisły jakiejś nocy zauważył w rzeczce zjawiskową kobietę. Wars zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia i dopiero po kilku sekudach dostrzegł, iż w rzeczywistości jest to syrena. Od tejże nocy systematycznie pojawiał się w tym miejscu, aby móc podziwiać jej urodę. Na radość dla rybaka, u rusałki pojawiły się te same odczucia wobec rybaka. Ich czułość była na tyle głęboka, iż syrena imieniem Sawa potrafiła w efekcie wyruszyć na trawę, natomiast w miejsce jej tyłu pojawiły się stopy. Po jakimś momencie Wars i Sawa zbudowali własną chałupkę nad Wisłą, natomiast dookoła niej powstawał zamek. To właśnie gwoli uwiecznienia namiętności wielbicieli, uzgodniono zespolić ich określenia w jeden człon - Warszawa.

  Stolica - ośrodkiem wysiłków chłodnych

  Rzeczone sformułowanie dźwięczy równie nadzwyczajnie, co historia o Warsie i Sawie. Jednak znowu nie tak odlegle, w siedzibie Polski odnajdywała się trampolina narciarska. Projekt wybudowania skoczni na Mokotowie (przy drodze Czerniowieckiej) był zespolony z wydarzeniem V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów. Roboty monitorowane poprzez Jeremiego Struchackiego poczęto w 1955 roku, zaś pierwszoplanowe podskoki przedstawiono tu we wrześniu 1959 roku. Skocznia była poświęcona pierwszoplanowo w planach szkoleniowych, niemniej przygotowano na niej dodatkowo nieliczne zawody. Element strukturalny obliczono na 38 metrze. Największy wyskok na tym obiekcie oddał Janusz Duda lądujący na 48 metrze, lecz jej oficjalnym rekordem jest skok Antoniego Łaciaka (40,5 metra). Pożegnalne zawody na trampolinie narciarskiej w Stolicy urządzono w maju 1989 roku, po czym budynek pozostał wyłączony a także zapomniany. Aż do 2011 roku, gdy powiatowy inspektorat dozoru budowlanego dał wolę o jej rozebraniu.

  Najogromniejszy budynek w Polsce

  Największym obiektem w Polsce jest bez zaprzeczania Pałac Kultury i Nauki. Wynosi się on na wysokość 237 metrów. Powstawał w latach 1952 - 1955 jako „upominek ludu radzieckiego dla tłumu polskiego”.

  Źródło: Ciekawostki o Warszawie, z czego słynie
Chmurka.pl

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67